Z czym się powszechnie kojarzy mieszkanie w hotelu? Przede wszystkim z krótkim, kilkudniowym, góra kilkunastodniowym, pobytem. Hotelowy pokój wynajmują zazwyczaj osoby będące w podróży. Te spędzają w nim jedną lub dwie noce, by po zwiedzeniu okolic wyruszyć dalej. Na dłużej zatrzymują się pracownicy będący w delegacji oraz właściciele firm przybywający na spotkanie z kontrahentami lub potencjalnymi udziałowcami. Czasem w hotelach, szczególnie wybudowanych blisko morza, gór czy jezior przebywają podczas wakacji rodziny, które preferują bardziej komfortowe warunki od tych, na które mogą liczyć w typowych domach wczasowych, pensjonatach czy kwaterach prywatnych. Jeszcze niedawno, mało kto myślał o hotelu jako o miejscu, gdzie można zamieszkać na co dzień.
Na dłużej
Długoterminowy pobyt w hotelu to coś, co w krajach zachodnich funkcjonuje od dawna. I chociaż dla wielu Polaków to nowość, jest to rozwiązanie stosowane z dużym powodzeniem przez tamtejsze sieci hotelowe.
Jeśli zaś chodzi o Polskę, to zaczęło być ono powszechniej przenoszone na nasz grunt w związku z pandemią.
Dziś już nie chodzi o zapewnienie mieszkania osobom chcącym czy zmuszonym odizolować się od innych, uciekającym z zatłoczonych miast, gdzie łatwiej było zarazić się koronawirusem. Obecnie część hoteli po prostu otworzyła się na „zwykłego” lokatora. Mają w swojej ofercie pobyty długoterminowe, czyli tzw. longstay. To oznacza, że niektóre z pokoi i apartamentów stały się rodzajem kawalerek przeznaczonych pod dłuższy wynajem.
Okazało się, że nie brakuje chętnych, by je wynająć. Wiele osób czekało z utęsknieniem na taką ofertę. Są to przede wszystkim ci, którzy mieszkają i pracują za granicą, a do Polski przyjeżdżają prywatnie czy służbowo nawet kilkakrotnie w ciągu roku, pozostając tu przez kilka tygodni, a nawet miesięcy. Takie osoby wcześniej często miały problem z wynajęciem mieszkania na krótki termin. Poszukiwanie lokalu zajmowało im wiele czasu i nigdy nie było pewne, jakich warunków mogą się spodziewać. Nie zawsze bowiem to, co pokazane jest na fotografii, dokładnie odzwierciedla rzeczywistość. W hotelach natomiast obowiązuje pewien standard, na który można liczyć. Nie ma więc nieprzyjemnych zaskoczeń.
Inni rozważający ofertę longstay to osoby będące na przykład w trakcie przeprowadzki lub remontu, czy kończące budować dom.
(Nie)zwykła kawalerka?
Czym jest tak naprawdę longstay? W uproszczeniu jest to oferta skierowana głównie do ludzi, odbywających częste i dłuższe pobyty biznesowe. Takie osoby szukają na ogół mieszkań w dobrze skomunikowanym i atrakcyjnym miejscu. Propozycje tę rozważają przede wszystkim ci, dla których istotny jest wysoki komfort zakwaterowania przy zachowaniu minimum formalności. Dla takich klientów ważny jest w pełni wyposażony, wygodny apartament. Ponieważ pobyt w nim obejmie znacznie więcej nocy niż dwie czy trzy, mieszkanie takie powinno być przytulne, dawać poczucie prywatności i bezpieczeństwa.
Jest to więc wygodne rozwiązanie dla firm, które poszukują alternatywy dla wynajmowania mieszkań dla swoich najważniejszych gości czy pracowników.
Czego można się spodziewać?
Wynajmujący klasyczne mieszkania na rok, dwa i więcej płacą czynsz związany z wynajmem, a także wszelkie opłaty należne spółdzielni czy wspólnocie lokatorskiej. Do tego dochodzą koszty wywozu śmieci, ogrzewania, zużycia wody i ewentualnie gazu. Na wynajmującym ciąży konieczność wpłacenia kaucji.
Jeśli chodzi o logstay wygląda to zazwyczaj zupełnie inaczej. O kaucji na ogół nie ma mowy, a cena najmu w tym systemie jest stała i zawiera wszelkie opłaty eksploatacyjne. Nie trzeba się więc martwić, ile wody się zużyje podczas odprężających wieczornych kąpieli, ile śmieci zbierze w ciągu miesiąca. Nie stresuje też sytuacja, gdy z powodu wytężonej pracy trzeba dłużej korzystać z komputera, telefonów i innych sprzętów zasilanych prądem. Z góry bowiem zna się kwotę, którą trzeba będzie uiścić za czas zamieszkiwania w hotelowej kawalerce. Czasem w cenę wliczone jest też sprzątanie pokoju i wymiana pościeli, bywa też, że dodatkowo dopłaca się za te usługi. Niemniej, wiele uciążliwych czynności można z łatwością ominąć, powierzając je hotelowej obsłudze. Bo przecież, wciąż jednak mieszka się w hotelu. Oczywiście opłata za usługę longstay, bez problemu potwierdzona jest fakturą VAT. To bardzo istotne dla każdej firmy z punktu widzenia księgowych rozliczeń.
Chcąc skorzystać z usługi longstay w Warszawie warto wybrać adres Puławska 361. Mieści się tam bowiem, mający znakomite opinie klientów, Arche Hotel Puławska Residence. Znajduje się on w odległości 15 minut jazdy do centrum stolicy i 10 minut do lotniska Chopina. Nie chcąc korzystać z samochodu można przespacerować się do stacji metra, które kursuje regularnie do późnych godzin nocnych.
Decydując się na zamieszkanie w Arche Hotel Puławska Residence można liczyć na przestronną, w pełni wyposażoną kawalerkę 23 m² lub większą. Każdy z oferowanych apartamentów posiada aneks kuchenny, łazienkę, telewizję kablową, Internet bezprzewodowy oraz klimatyzację. Lokator ma dostęp do całodobowej obsługi recepcji oraz sali fitness. Wracając z pracy może więc spokojnie się zrelaksować nie martwiąc już praktycznie o nic. Warto wspomnieć, że do dyspozycji gości jest hotelowa restauracja…
Czy warto? Na pewno!!!
Chcesz obejrzeć pokój? Porozmawiać o szczegółach dotyczących oferty? Podpisać umowę? Zapraszamy do kontaktu:
Arkadiusz Roś
Kierownik ds. sprzedaży
tel. +48 533 923 903
aros@arche.pl
Marta Bachor
Specjalistka ds. sprzedaży
tel. +48 533 039 056
mbachor@archehotelpulawska.pl